İncil'de çıplaklığın günah olmamasının 5 nedeni

İncil'de çıplaklığın günah olmamasının 5 nedeni


Bu benim kalbim için çok önemli bir konu, tıpkı evlilikten zina yapmanın günah olması gibi. Çünkü pek çok Hristiyanın çıplaklık ve seks konusunda çok fazla enerji aldığını görüyorum. Kibirli, bencil, kayıtsız ve nefret doluyken. İncil'de çıplaklığın günah olmamasının beş nedeniSafrayı mı yoksa kabul edilmiş kiliselerin bize söylediklerini mi takip etmeliyiz? Bilge bakirelerin yüzde beş veya ellisinin cennete girmediğini hatırlamamız gerekiyor. Ve birçok kilisenin şeytan doktrinleri vardır. İncil'in çıplaklık hakkında ne söylediğini öğrenelim.


İncil'de çıplaklığın günah olmamasının 5 nedeni


1 Çıplaklık günah mı, Tanrı vücudu yarattı

Tanrı'nın yarattığı her şey, İncil'in bize söylediği tanrı mı? Bedenin kötü olduğunu ve çıplaklığın kötü olduğunu söyleyerek, inancın Tanrı'nın kötü ve kötü şeyleri yarattığını söylediğini iddia ediyor. Tanrı hiçbir şeyi kötü yaratmadı. Sekste olduğu gibi, aldatmadığımızda veya erkek kadın alışverişinde kullanmadığımızda seks asla kötü değildir.


Çıplaklık günah mıdır, yaratılan her şey iyi ve mükemmel olduğu için olamaz. Böylece bedenin kendisi Tanrı'nın en büyük yaratımlarından biridir. İncil'de çıplaklık, İncil'de çıplaklığın günah olmadığını kanıtlayan çıplaklıkla ilgili göreceğimiz birkaç örnek var. Çıplaklığın bir oğul olması, günahın bir gizem ve şeytanın bir icadı olduğu için şeytandan gelebileceği anlamına gelir.


2 Çıplaklık günah mıdır Eski ahit örnekleri

İşaya 20 ayet 1 ila 3'te Tanrı, İşaya'ya soyunmasını ve üç yıl tamamen çıplak uyanmasını söyler. İnanılmaz doğru. Neden hiçbir vaiz bu konuda vaaz vermedi? Çünkü günümüzün gündemine uymuyor.Dün kilisedeydim, tövbe ve günahın sonuçlarından bahsediyorlardı. İncil'deki çıplaklık hikayesinden ve David'in bir parça bezle nasıl tam anlamıyla çıplak dans ettiğinden bahsettim. Çıplaklık bir oğul mu, çünkü Micah David'in karısı David'i azarlamaya gitti.


Yani David'in kendini ifşa ettiğini biliyoruz ve o Tanrı'yı ​​azarlamak yerine yaptığında, David Micah'a hayatının geri kalanında çocuk sahibi olamayacağını söyledi. Çünkü İncil'de hayır dediğini öğrenmek için İncil'i aramak yerine kocasını kötü olduğunu düşündüğü şeyle azarladı çünkü İncil'deki Tanrı erkeklerinin çıplak olduklarını görüyoruz.

Bathsheba çıplak banyo yapıyordu.


Kadınların çıplak yıkanması bir olay mıydı yoksa gelenek miydi? Büyük ihtimalle Bathsheba'ya kimsenin söylemediği gibi bir gelenekti, çıplak yıkandığınızı ve kapalı bir ortamda yıkanmanız gerektiğini görmüyor musunuz? Çıplaklık günah mı, hayır çünkü günümüz hristiyanlığı bu konuda çok katı olan püritenlerden geliyor, Konuya çok daha açık olan eski ahit Yahudileriyle karşılaştırdığımızda.

3 Çıplaklık günah mı Yeni ahit örnekleri


John'da yirmi bir peter çıplak balık tutuyor. Safra, İsa'yı kıyıda gördüğünü ve çıplak olduğu için elbiselerini giydiğini söylüyor. Peter sahilde bir teknede çıplak ne yapıyordu? Orada insanlar vardı, Peter İsa ile üç yıl geçirdikten sonra çıplak olmanın yanlış olduğunu bilmiyor muydu?


Görünüşe göre hayır, çünkü İncil'deki çıplaklık günahkar olmasaydı, İsa ile üç yıl geçirdikten sonra bunu bilirdi. Ve İsa ona söylerdi

Bir teknede çıplak ne yapıyorsun?çıplaklık günah mı Bu toplum için günahtır ama Allah aynı şeyi görmez. Tabii ki giyinmeliyiz, ancak İncil'de aksini kanıtlayan birçok çıplaklık örneği var mı? Sağduyu ayrıca çıplaklığın günah olduğunu söyler, hayır çünkü vücutta ne sorun olur? Hiç bir şey


Buna inanan Hristiyanlar, bir kadına şehvetle bakmayacağınızı söyleyen 5. ayeti alırlar. Yine de bağlamda zina ya da evli insanlar hakkında yazımı okuyorlar, evlilikten zina seks günahtır. Yani bekar insanlara cinsel olarak bakmak günah değilse, çıplaklık da günah olamaz.


4 Çıplaklık, Tanrı'nın çıplaklığı emrettiği bir günah mı?

Kral Saul, İncil'in söylediğini kehanet etmeye başladı ve İncil, Saul'un Kutsal Ruh'u aldığında soyunduğunu söylüyor. Bu örnekte Kutsal Ruh'u almaya yönelik doğal bir tepkinin soyunmak olduğunu görmek inanılmaz.


Tanrı Adem ve Havva'yı çıplak yarattı Tanrı günah mı işledi? Hiçbir Tanrı günah işleyemez, bu yüzden bu iyi bir şeydi. Adem koşup penise vurmuş testisler havada, Havva'nın göğüsleri ve vajinası çıplak diyebilir miyiz? Evet7. gün adventist kilisesi bunun bir ışık cübbesi olduğunu söyleyecektir. 7. gün adventist kilisesi haklı ama mankenlik yapmaya giderseniz, kirleten kadınlar bir cübbe giyerler ve altları çıplaktır ve tüm parçaları görülebilir. Bu nedenle, İncil Adem ve Havva'nın çıplak olduğunu söylediğinde, öyledir. Ve günah olamaz, çünkü Tanrı kimseyi günah işlemeye zorlayamaz. Çıplaklık günah mıdır, çünkü Tanrı kimseyi günah işlemeye zorlayamaz.


İncil'de çıplaklık zaten Yaratılış'ta bulunur, çıplaklık günah değildir çünkü Adem ve Havva çıplak yürüdüler ve meyveyi alarak günah işlediler, ancak çıplaklık günah olsaydı onlar da düşerdi. Ve bundan daha da önemlisi, insanların düşüşü, onlar daha meyveyi bile almadan gerçekleşmiş olurdu. Tanrı, Adem ve Havva'ya çıplaksın, günah işledin derdi.


5 Çıplaklık günah mıdır?

Davut'un çıplak dans ettiğini ve azarlandığında karısının günah olmayan bir şeyi azarladığı için ceza aldığını gördük. Bathsheba çıplak yıkanıyordu, kesinlikle İsrail'deki kadınlar için yaygın bir uygulamaydı


Çıplaklık günah değil mi çünkü püritenlerin bu konuda İncil'de öğretilenden daha katı bir müjde verdiğini gördük. İncil'de çıplaklık Yeşaya'nın üç yıl boyunca çıplak yürüdüğünü görüyoruz İşaya 20'de Kral Saul'un Kutsal Ruh'u alırken soyunduğunu görüyoruz


Çıplaklık günah değil mi, çünkü John'da Peter'ı çıplak görüyoruz. 20 Luka'da, bir havarinin İsa'yı yalnızca bir keten giyerek çıplak olarak duyduğunu görüyoruz. İncil çıplak dediğinde çıplak anlamına geldiğini görüyoruz. Aksi halde Allah ne zaman bir şey işittiğinizin detayını verir. Bu durumda luke bahçeden çırılçıplak kaçar ve çizgiyi geride bırakır.


Çıplaklık günah değil mi çünkü bu elçi kiliseye çıplak gidiyor ne yapıyor? İncil'de Çıplaklık İncil'in tonunun kiliseye çıplak giden biri tarafından yazıldığını biliyor muydunuz? Havari Luke Çıplaklık günah değil çünkü günahın günah olduğunu görüyoruz.


1 Tanrı'yı ​​sevmemek

1 Başkalarını sevmemek

Bu gönderiden özgürlük aldıysanız neden youtube kanalımızı okuyup abone olmuyorsunuz?

İsa'yı seviyor musun? cennette olmak istermisin neden benden sonra tekrar etmiyorsun


Baba Tanrı lütfen günahlarımı bağışla, İsa'nın doğruluğuna sahip olmama ve seninle yürümeme yardım et. Lütfen beni İsa adına cennete götür amin

2 views0 comments