5 sposobów, aby nie być legalistą

Updated: May 27

5 sposobów, aby nie być legalistą


Czy wiesz, że jeśli jesteś legalistą, jesteś oddzielony od Chrystusa? To właśnie powiedział Paweł do Galatów. Niektórzy próbowali być zbawieni przez prawo, a Paweł powiedział, że głoszą fałszywą ewangelię, że zostali oddzieleni od Jezusa.


Czy wiesz, że będąc legalistą jesteś dumny i myślisz, że jest w tobie coś dobrego? To są kłamstwa, które należy usunąć, abyś stał się prawdziwym chrześcijaninem Dowiedz się 5 sposobów, aby nie być legalistąFaryzeusz i przypowieść o poborcy podatków dobrze ilustrują ten punkt. Czy Paweł był faryzeuszem, był z imienia, ale Paweł był ostatecznym przykładem nielegalisty. Przypowieść o faryzeuszu i celniku Widzimy, że faryzeusz myśli, że jest dobry, celnik wie, że jest złym człowiekiem Po której stronie jesteś?


Przypowieść o faryzeuszu i poborcy podatkowym

Łukasza 18 9 Niektórym, którzy wierzyli we własną sprawiedliwość i patrzyli z góry na wszystkich, Jezus opowiedział następującą przypowieść: 10 „Dwóch mężczyzn poszło do świątyni, aby się modlić, jeden faryzeusz, a drugi poborca ​​podatkowy. 11 Faryzeusz stanął sam i modlił się: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie — rabusie, złoczyńcy, cudzołożnicy — ani nawet jak ten celnik. 12 Poszczę dwa razy w tygodniu i daję dziesiątą część tego, co mam”.


13 „Ale celnik stał z daleka. Nawet nie spojrzał w niebo, ale bił się w piersi i powiedział: „Boże, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem”. Bo wszyscy, którzy się wywyższają, będą poniżeni, a ci, którzy się poniżają, będą wywyższeni”.


1 Zaakceptuj, że nie jesteś dobry

Jedynym sposobem oczyszczenia się z legalizmu jest uznanie, że nie jesteś dobry i tylko Bóg jest dobry. Jeśli tego nie zrobisz, nie ma dla ciebie nadziei. Jeśli zadasz pytanie stu osobom na ulicy


Czy jesteś dobrą osobą?

Ilu powie, że jestem dobrym człowiekiem? Prawie wszyscy

Pokazuje, że legalizm jest prawie wszędzie w społeczeństwie. Niektóre kraje są bardziej legalistyczne niż inne.


Faryzeusz i poborca ​​podatków pokazują, że można być chrześcijaninem i być złym człowiekiem. Imię chrześcijanin nic nie znaczy . Biblia mówi, że nie ma nic dobrego, nawet jednego wszyscy zbłądzili, nie ma nikogo, kto szukałby Boga


Biblia mówi również, że jeśli nie jesteśmy połączeni z korzeniem, gałąź nie ma w sobie życia duchowego. Biblia mówi, że wszyscy zgrzeszyli i brakuje im chwały Bożej. Zaakceptujmy fakt, że nie ma ani jednego dobrego człowieka na ziemi, ani jednegoWszystkie nasze dobre uczynki są jak brudne szmaty. Możesz dać z siebie wszystko, a bez Boga nadal jest źle, ponieważ intencje są złe, samolubne, zepsute. Kiedy Jezus został zabrany, wszyscy apostołowie uciekli. Jesteśmy tylko ludźmi, jesteśmy prochem, jesteśmy gliną, ludzie nie są Bogiem. Nigdy nie było dobrego człowieka od stworzenia świata.


Niektórzy ludzie są mniej źli niż inni, ale nadal są źli, ponieważ wewnątrz istot ludzkich nie ma nic dobrego. Paweł powiedział, że wiem, że we mnie, która jest w moim ciele, nie mieszka nic dobrego. Kiedy chcę czynić dobro, jest we mnie zło.


Jeśli Paweł, najlepszy chrześcijanin, jaki kiedykolwiek żył, może powiedzieć, że o ileż bardziej ty i ja jesteśmy źli? Czy Paweł był faryzeuszem tak, ale Bóg zmienił Pawła, aby uświadomił sobie jego grzeszność i przyjął sprawiedliwość Jezusa. Paweł zabijał chrześcijan iw swoim legalizmie myślał, że czyni dobry uczynek.


Przypowieść o faryzeuszu i poborcy podatków pokazuje, że niektórzy chrześcijanie uznają, że są źli i mogą otrzymać sprawiedliwość Jezusa przez wiarę. Jeśli nie będziesz codziennie prosić Jezusa o Jego sprawiedliwość, poniesiesz porażkę.


2 Zaakceptuj, że jesteś grzesznikiem!

Czy kiedykolwiek zgrzeszyłeś? Wtedy nie jesteś dobrym człowiekiem. Niektóre kościoły nauczają, że twoje dobre uczynki eliminują złe uczynki. Żaden Adam i Ewa nie zgrzeszyli w czasie i umarli. To samo dla ciebie i dla mnie za jeden grzech, tylko ty i ja zasługujemy na śmierć.

Zapłatą za grzech jest śmierć


Grzech jest przekroczeniem prawa. Nie ludzkie prawo, grzech jest przekroczeniem prawa Bożego. Musimy również przestrzegać ludzkich praw, ponieważ tak powiedział Bóg. Jesteśmy grzesznikami i wszyscy ludzie zgrzeszyli. Warto wiedzieć, że Jezus nigdy nie zgrzeszył na ziemi. Dlatego Jezus mógł zapłacić naszą cenę na krzyżu.


Faryzeusz i celnik pokazują, że faryzeusz bił się w piersi mówiąc „Boże, jestem bogiem, robię to i tamto”. Interesujące jest to, że legaliści myślą, że robiąc coś, otrzymują sprawiedliwość. To pokazuje ich niegodziwe serce, gdy starają się kupić Bożą łaskę, starają się otrzymać sprawiedliwość, czyniąc .Pokazuje więc, że legaliści i faryzeusze nie są dobrzy, ponieważ bycie dobrym byłoby czymś, czym jesteśmy, a gdybyśmy byli dobrzy, nie musielibyśmy robić rzeczy, aby domagać się naszej dobroci. Nasza dobroć byłaby już w nas. Samo stwierdzenie, że to robię, jest dobrą osobą, dowodzi, że legaliści są źli.


Czy Paweł był faryzeuszem tak, ale w Galacjan Paweł tak powiedział

To, że nikt nie jest usprawiedliwiony przez prawo w oczach Boga, jest oczywiste Tutaj widzimy, że ludzie mogą być postrzegani jako dobrzy ludzie w oczach ludzi. Ale co ma znaczenie, aby być akceptowanym przez Boga czy akceptowanym przez ludzi? Jakuba 4 4 Czy nie wiecie, że przyjaźń ze światem jest nieprzyjaźnią z Bogiem? Zaakceptuj, że jesteś grzesznikiem3 Przyjmij, że tylko Jezus jest dobry

Kiedy młodzi bogaci przyszli do Jezusa, powiedział Dobrzy ludzie, Jezus powiedział:

Nikt nie jest dobry poza Bogiem


Widzimy tutaj innego legalistę, któremu Jezus próbuje pokazać, że stara się uzyskać zbawienie przez uczynki. Biblia jest jasna, tylko Bóg jest dobry, kiedy ludzie czynią dobre uczynki mocą Bożą, wtedy ludzie byli tylko kanałem. Bóg wykonał pracę. Mężczyźni są tylko kanałem dobra lub zła


Objawienie 19 mówi, że Jezus jest

Prawdziwy, sprawiedliwy i sprawiedliwy osądza i prowadzi wojnę

Jezus powiedział faryzeuszowi, kto może mnie przekonać o grzechu. Jednak w oczach świata Jezus był zły, jak faryzeusze powiedzieli, że ma diabła. Pokazuje, jak zepsuty i błędny jest ludzki osąd.4 Przyjmij, że tylko Jezus ma sprawiedliwość

Dobra wiadomość jest taka, że ​​Jezus ma rozwiązanie. Jezus chce, abyś zobaczył, że nie jesteś dobry i że nigdy nie będziesz, i tylko w Jezusie jest moc nazywana sprawiedliwością przez wiarę, która może pomóc ci osiągnąć Jego sprawiedliwość.


Nie oznacza to, że już nigdy nie będziesz grzeszył, ale wstaniesz po upadku i znowu będziesz chodził, a my nie chodzimy w naszej własnej mocy, ale w Bożej mocy i sprawiedliwości. Jednak możliwe jest, aby nigdy więcej nie grzeszyć.


Faryzeusz i poborca ​​podatków pokazują, jak wielu ludzi twierdzi, że są religijni i są źli, samolubni, dumni i ślepi na swój stan duchowy. W różnych krajach widzimy to samo, zakonnicy i ateiści na całym świecie myślą, że są dobrzy.


Nie zdają sobie sprawy, że tylko Bóg ma rozwiązanie sprawiedliwości przez wiarę, która daje moc czynienia i bycia dobrym.Czy Paweł był faryzeuszem przed jego ślepym spotkaniem, tak, widzimy, że Bóg uczynił Pawła ślepym, tak jak legaliści widzą się dobrze we własnych oczach. Widzimy, że Bóg widzi rzeczy zupełnie inaczej niż ludzie widzą rzeczy.


Przypowieść o faryzeuszu i poborcy podatków pokazuje, że ludzkie zasady i prawość nie mają wartości, by zmieniać serca. Ludzkie dogmaty są bezwartościowe, aby uczynić kogoś dobrym. Edykty ludzkie są bezsilne, aby zmienić swoich obywateli w dobrych, uczciwych, życzliwych ludzi


5 Zaakceptuj, że jeśli tego nie zrobisz, nie możesz iść do nieba

To tak poważny temat, że wielu religijnych ludzi myśli, że przyjmując Jezusa automatycznie pójdą do nieba. To nie prawda


Jezus powiedział do głupich panien:

Nie wiem, skąd jesteście, oddalcie się ode Mnie wy, którzy czynicie nieprawość

Czy to ten sam kochający Jezus, który wziął dzieci w ramiona, mówi do pięćdziesięciu procent chrześcijaństwa Odejdź? Tak Pięć dziewic reprezentuje połowę całego chrześcijaństwa.


Wielu przyjdzie w moim imieniu mówiąc, że to zrobiliśmy

Przepowiedziane

Wypędź diabły

Wiele wspaniałych prac


Możliwe, że to pięćdziesiąt procent chrześcijaństwa przy dzisiejszych liczbach to około miliarda osób. Pomagali biednym, co tydzień chodzili do kościoła, nakarmili głodnych. Jednak Jezus powie im, że nie masz szaty pielęgnacyjnej; te dzieła, o których myślałeś, że wykonałeś sam i aby otrzymać ludzką chwałę.


Jezus powiedział, jak możesz wierzyć, że otrzymujesz cześć od siebie nawzajem i nie szukasz chwały, która pochodzi tylko od Boga. Jezus powiedział również:

Nie ten, kto się poleca, jest akceptowany, ale ten, którego poleca Pan.


Mężczyźni weszli na ucztę weselną, mając własną sprawiedliwość i własne uczynki. Był pewien, że mógł wejść, ponieważ był chrześcijaninem i nigdy nie zrobił wiele zła. Ale miał swoją własną sprawiedliwość i okradł Boga ze swojej chwały i uważał się za Boga, tak jak wszyscy legaliści uważają się za Boga.


Jeśli nie poprosisz o sprawiedliwość Jezusa, będziesz miał swoją, nie możesz jednocześnie urodzić. Ziemskie zepsute dzieła doskonałej świętości i sprawiedliwości Bożej. Który wybierzesz. Wybierzcie ten dzień, który będziecie mieli

twoje ludzkie wadliwe uczynki czy doskonała sprawiedliwość Jezusa?


Powtarzaj za mną Ojcze Boże, widzę siebie jako grzesznika, teraz proszę Cię o wybaczenie

Proszę, złóż na mnie swoją sprawiedliwość i pomóż mi chodzić z tobą, aż Jezus przyjdzie w imieniu Jezusa amen
0 views0 comments

Recent Posts

See All

Chryste nasza sprawiedliwość AG Daniels 2 Abraham jest jedyną drogą Dla niego to nie działa? Ale wierzy w Tego, który usprawiedliwia bezbożnego, jego wiara jest uważana za sprawiedliwość” Bóg jest spr