Üçüncü meleğin iman yoluyla doğruluk mesajı ve şimdiki reddi

Üçüncü meleğin iman yoluyla doğruluk mesajı ve şimdiki reddi


1 Hristiyan gibi görünmek Kendi başına çalışmak

Pek çok hıristiyan, hıristiyanlara benzemeyi ve ses çıkarmayı sever. Peki iki taraf var. Ama çoğu zaman çok hıristiyan görünen taraf öyle değil ya da sadece görünüşte. Bazı hıristiyanların gerçekten hıristiyan olarak görülmek istemelerinin sebeplerinden bazıları nelerdir? Bu, iman mesajıyla doğruluktur.Kulağa hıristiyan görünen her şeyi yapmak bizi hıristiyan yapar mı? Hayır Bir şeyler yapmak ve görünüşte İsa'nın bizden yapmamızı istediği her şeyi yapmak bizi Hristiyan yapmaz. İnançla doğruluk bize hristiyanlığın yaptığımız şey değil, olduğumuz şey olduğunu söyler. Görünüş kısmına kendimizi kaptırdığımız sürece, hala Ferisiler olarak kayboluyoruz.


2 Hristiyan gibi görünmek İnsanların alkışları için

İnsanların yapabileceğimiz hiçbir şeyin bizi cennete götüremeyeceğini anlaması çok zor görünüyor. Bir diğer husus da hiçbir işimizi kendimiz yapmamamızdır. İşlerimiz, zaman geçirdikten ve İsa ile günlük bir bağlantı kurduktan sonra otomatik olarak gelir. Bu imanla doğruluktur. Birisi yaptıklarının onları bir Hıristiyan yaptığını düşünmeye devam ederse, yine de kaybolurlar.


İsa ile bağlantının bizim yaptığımızla hiçbir ilgisi yoktur. İsa ile bağlantı tamamen bizim kim olduğumuzla ilgilidir. İşler bizim aracılığımızla İsa tarafından imanla yapılır. İçimizdeki Tanrı'nın işleri asla kurtulmamız, onaylanmamız ya da cinnetimizi yatıştırmamız için yapılmaz. İnançla doğruluk burada başlar. Neden birçok hristiyan hala hristiyanlıklarının yaptıklarına dayandığını düşünüyor. Çünkü içlerinde hayır olduğu yalanına inandılar.3 Kendini tatmin etmek için bir hıristiyan gibi görünmek

Bu hıristiyan bir kez kendisinde iyi bir şey olmadığına inanır ve anlar. Başkalarına ve kendi vicdanına iyi görünmek için çalışmayı ve bir şeyler yapmayı bırakacaktır. Hristiyanlığın yaptığın şeyle hiçbir ilgisi yok. Yaptığınız şey, kim olduğunuzla ilgili doğal bir çalışmamızdır. Bu imanla doğruluktur.


Bir hristiyan ne kadar iyi yaptıklarını ölçmek için yaptıklarına devam ederse, yine de kaybolurlar. Paul dedi GA 5 4 Yasayla aklanmaya çalışan sizler Mesih'ten ayrısınız . Sen rahmetten düşmüşsün. İncil bunun ciddi bir mesele olduğunu söylüyor gibi görünüyor

1 İsa'ya sahip olmayan sadece böyle bir Hıristiyan değil


2 Bu hıristiyan İsa'dan ayrıdır, yani sonsuz yaşama sahip olamazlar

3 Bu hıristiyan lütuftan düştü Bu, bizi düşmüş durumumuzdan kurtaran tek şeydir.


4 Bir hıristiyan gibi görünmek İçiniz rahat olsun

Aslında böyle bir hristiyan'ın hristiyan yaşamını yaptıklarıyla ölçmesi çok üzücü bir durumdur. Kim olduklarının ve yaptıklarının zıt şeyler olduğunu anlamamışlardır. Birisi her zaman doğru olanı yapabilir ve derinlerde çok kötü olabilir. Bir insan tüm yaşamları boyunca iyi işler yapabilir, ancak bencil, gururlu ve umursamaz bulunur.Fait tarafından doğruluk bize gerçek dönüşümün Tanrı'dan iman yoluyla geldiğini söyler. İnançla doğruluk, kalbi değiştirir, böylece bu kişinin Tanrı'dan gelen gücü, onlar düşünmeden içlerindeki işi yapar. Otomatik olduğu için işleri hakkında endişelenmeleri gerekmez.


Her şeyi kendi performansına dayandıran hıristiyan, içinde hala iyi bir şey olduğuna inanıyor. Kaybolmuş ve insanların düşmüş doğasını anlamıyor. Çok katı olacak ve hıristiyanlığın, birinin ayrıntılar ve dış performans konusunda ne kadar katı olduğuna bağlı olacağını düşünecek.


Böylece kendi zihnini rahatlatır ve iyi bir günde, ayrıntılara uyma performansının iyi olduğu bir zamanda, iyi yaptığını düşünerek kendini kandırır. Aslında Tanrı onun sözde iyi performansının hiçbirini onaylamadığında ve tüm işleri kendi kendini yargılayan bir ruhla yapıldığı için kirli paçavralar olduğunda.


5 Gurur nedeniyle bir hristiyan gibi görünmek

Kendini gerçekleştirme hıristiyanlığı çok gururlu ve bencil bir hristiyanlıktır. Kişinin kendi ruhu hakkında iyi hissetmesini ister. Bir Hıristiyan olarak öz değerleri, İsa'nın ne yaptığına değil, ne yaptıklarına ve yaptıklarına bağlıdır. Derinlerde bir yerde çok bencil, gururlu, umursamaz, sevgisiz ve kayıtsız olabilirler. Şeytan gibi görünmek ve ses çıkarmak.